FİLTRELER
  • Markalar

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

3 ürün bulundu

Ağız ve Diş Sağlığı Ürünleri Hakkında Bilgi

İnsan sağlığının en önemli konularının başında ağız ve diş sağlığı gelmektedir. Çünkü ağız sindirim sisteminin ilk parçasıdır. Ağız içi ne kadar temiz ve hijyenik olursa vücut sağlığınız da o kadar sağlam olabilecektir. Ağız ve dişlerinize göstermiş olduğunuz önem sayesinde hastalanma riskinizi de en alt seviyeye indirirsiniz. İnsanların vücutlarına girebilecek olan mikropların tek giriş kapısı ağız ve burun delikleridir dolayısıyla buraların hijyenine önem vermek gerekir. Özellikle dişler düzenli olarak fırçalanarak çürüklere karşı önlem alınmalı ve diş eti hastalıkları ya da tatar gibi oluşumlarında ortadan kaldırılması gerekir. Dişlerinize göstereceğiniz hassasiyet sayesinde onların daha uzun yıllar boyunca sağlam ve sağlıklı olmasını da sağlayabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz ağız ve diş sağlığı ürünleri ile yukarıda bahsetmiş olduğumuz durumlardan da doğrudan uzak kalırsınız. Bu sayede hastalık riskiniz de en az seviyeye inecektir. Sitemizde ağız temizleme ürünleri bir kategoride belirlenmiş ve siz değerli müşterilerimizin satışına sunulmuştur. Hepsideva.com sitemiz üzerinden temin ettiğiniz bir ağız ve diş sağlığı koruyucu ürünü sepetinize ekleyerek tarafınıza göndermemizi sağlayabilirsiniz.

 Diş fırçasını ne kadar kullanabilirim?

Diş fırçalarının faydası ağız sağlığı açısından saymakla bitmez ancak buradaki asıl mesele diş fırçasının ömrünün de 3–4 ay olduğunu bilmenizdir. Fakat bu süreyi diş fırçanızı kullanıma göre daraltabilir ya da biraz daha esnetebilirsiniz. Ancak sağlığınız içinde doğru diş fırçasını seçmek gerekir. Dişleri fırçalarken yukarıdan aşağı doğru diş etinizden başlayarak yapmalısınız.