Aspir Yağı

Aspir Yağı Nedir,Aspir Yağının Faydaları,Aspir Yağı Nasıl Kullanılır Aspir Yağı Ne İşe Yarar,Aspir Yağı Hakkında Faydalı Bilgiler

Bugün sizlere son dönemlerin en çok konuşulan ve kullanılan ürünlerinden biri olan ASPİR hakkında bilgiler vereceğiz.Aspir Yağı Nedir,Aspir Yağının Faydaları Nelerdir,Aspir Yağı Nasıl Kullanılır gibi sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Aspir Yağı Nedir ?

Aspir yalancı safran diye de anılan sarı ve turuncu renge sahip bir bitkidir.Gelenellikle asya bölgesinde olduğu bilinen aspir Ülkemizde özellikle safranbolu,eskişehir şehirlerinde yetiştirilir.Aspirin hem çiçekleri hem de tohumları kullılır.Aspir sanayi sektöründe,tekstilde boya maddesi olarak kullanılır.

Aspir Yağı,aspir bitkisinin tohumlarından soğuk sıkım yöntemiyle elde edilir.İçeriğindeki vitaminler,yağ asitleri sayesinde birçok faydası bulunmaktadır.

Aspir Yağının Faydaları ?

Aspir Yağının birçok faydası bulunmaktadır.İçeriğinde oleik asit,konjuge linoleik asit,omega 6,omega 3,kalsiyum,fosfor gibi birçok vitamin bulunmaktadır.Aspir Yağı düzenli olarak hergün kullanıldığında yağ yakımına yardımcı olur.İçeriğindeki konjuge linoleik asit ve omega 6,yağların yakılmasını aynı zamanda depolanmamasını sağlar.Yağı aldıktan sonra spor yapmak bu etkiyi iki katına çıkarır.Aynı zamanda içerdiği vitaminler ve yağ asitleri kolestrolü düşürmeye aynı zamanda karaciğer yağlanmasını önlemeye yardımcı olur.Aspir Yağı her sabah aç karnına kullanılırsa yağ yakımına yardımcı olacağı gibi sindirim sistemini de düzenler ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur.

Aspir Yağı doğum sonrası çatlakların da giderilmesinde etkiliridir.Doğum sonrasında günde en az iki kez çatlak olan bölgelere masaj yaparak sürülmesi çatlakların azalmasına yardımcı olacaktır.Aspir Yağının diğer faydaları ise şu şekildedir;

Sindirim sistemini düzenler,zayıflamaya yardımcı olur,kolestrolü düşürmeye yardımcı olur,romatizmal ağrılara iyi gelir,doğum sonrası çatlakların giderilmesine yardımcı olur,adet düzensizliklerinde kullanılır,bağışıklık sistemini güçlendirir,cildi nemlendirir...

Aspir Yağı Nasıl Kullanılır ?

Günlük yemeklerinizde veya salatalarınızda zeytinyağı gibi kullanabilirsiniz.

Sağlık amaçlı kullanmak ve yağ yakımı için her sabah ve akşam aç karnına bir tatlı kaşığı içilmelidir.

Harici kullanımlar için sabah-akşam sorunlu bölgeye hafif masaj yaparak sürülebilir.

Aspir Yağı Hakkında Diğer Bilgiler

Aspir Yağının bilinen bir yan etkisi yoktur,ancak alerji sahibi olanların kullanmadan önce doktoruna başvurması uygun olacaktır.Aspir Yağı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar,ürünün saf olması ve soğuk pres yöntemiyle elde edilmesidir.Bu yazımızda hiçbir marka ve ürün ismi belirtilmemiştir ve reklam amaçlı değildir.Sizleri yanıltıcı ve aldatıcı yazılara ve yorumlara itibar etmeyiniz.Aspir Yağı hakkında daha fazla bilgi için Aspir Yağı Kullananların yorumlarını takip edebilirsiniz.

 • Hindistan Cevizi Yağı
  Hindistan Cevizi genellikle tropikal iklime sahip bölgelerde yetişen palmiye familyasına ait bir ağaçtır.Bu ağacın meyveleri olan hindistan cevizi hem gıda olarak hem de kozmetik alanında kullanılmaya başlanmıştır.Dünyada en çok faydalanılan 10 ağaçtan birisidir.
  26.04.2017 Çarşamba
 • Argan Yağının Faydaları
  Argan Nedir,Argan Yağı Nasıl Elde Edilir,Argan Yağının Faydaları Nelerdir,Argan Yağı Nasıl Kullanılır ? Argan Yağı ile ilgili herşey !!!
  08.06.2017 Perşembe
 • Saçlarınıza İyi Bakın...
  Saçlarımız bizler için çok önemlidir,kimi zaman özellikle kadınlar saçlarına bakım yapmak için uzun vakit harcarlar.Bu makalemizde size doğal saç bakım yöntemlerinden ve doğal ürünler kullanmanın öneminden bahsedeceğiz.Siz de farkındasınızdır ki saçlarımız gün içerisinde havada uçuşan tozlar,egzos gazları,dumanlar,güneş ışınları gibi dış etkenlerden zarar görmektedir ve maalesef kendi kendimize yaptığımız fön,jöle,saç spreyi ve kimyasal şampuanlar gibi kötülükler de cabası...
  29.03.2017 Çarşamba
 • Doğal Cilt Temizleme Yöntemleri
  Cilt Temizliği cilt bakımının en önemli adımlarından biri ve ilkidir.Cilt bakımı hepimizin önem verdiği ancak dış etkenlerden en çok etkilenen yerdir.
  25.04.2017 Salı
 • Bitkisel Yağlar
  Bitkisel Yağlar Nelerdir ? Bitkisel Yağların Faydaları,Bitkisel Yağların Kullanım Alanları,Bitkisel Yağlar ve Cilde Faydaları Hakkında Faydalı Bilgiler
  01.05.2017 Pazartesi