FİLTRELER
  • Markalar

SAÇ BAKIM

132 ürün bulundu

Saç Bakım Ürünleri Hakkında Bilgi

Saçlarınız cansız ve sağlıksız görünüyorsa bunun tek nedeni vardır o da saç bakım işleminizi doğru bir şekilde yapmıyor olmanızdır. Saçların parlak görülmesi ve dökülmemesi aynı zamanda sağlıklı bir vücuda sahip olduğunuzun da göstergesidir. Bilinmesi gereken önemli konulardan bir tanesi de saçların her ay sonunda 1 cm kadar uzadığıdır. Dolayısıyla dökülüyor ve cansızlaşıyor olmasının altındaki nedenlerin başında bakımsızlıkları gelmektedir.

Saçların köklerinde korunması açısından yağlı maddeler bulunur bu maddelerin görevi ise saçlarınızı dış etkenlerden korumaktır. Siz saçınızın temizliğini düzenli olarak yaptığınız da ise bu maddelerin ve saç gözeneklerinin temiz olmasını sağlamış olursunuz.

Kadınların ise saçlarına bakımları zordur özellikle de uzun olduklarından dolayı kolay şekil alması gerekir bunu da bakım şampuanlarıyla ve de şekillendiricilerle rahatlıkla yapabilirsiniz.  Sitemiz üzerinden tercih edeceğiniz saç bakım ürünlerinin amacı saçlarınızın sağlıklı yapısını muhafaza etmek ve dökülmesini önlemektir. Ürünlerin diğer bir özelliği ise doğallığından hiçbir şey kaybetmemiş olmasıdır. Çünkü hepsi bitkisel karışım içermekte ve insan sağlığına herhangi bir şekilde zarar vermemektedir.

Saçların sağlıklı ve parlak görülmesi için bir takım vitamin ve minerallerin de olması gerekmektedir dolayısıyla saçınızın da özelliğine göre tercih edeceğiniz bir ürün sayesinde onu yeniden eski sağlıklı haline dönüştürebilir ve dökülmesine engel olabilirsiniz. Saçların korunması gereken bölümü dış kısımlarıdır bu nedenle de buranın görevi parlaklığın sağlanmasıdır. Doğru bir şampuan ve saç bakımı ürünü tercih ettiğiniz de istediğiniz etkiyi de hızlı bir şekilde sağlayabileceksiniz. Orta tabaka ise saçın nem ve de pigment tabakası denilmektedir. Saçların dokusunu belirlemede bu orta tabakanın önemi büyüktür bu nedenle de bitkisel olarak tercih edeceğiniz ürünlerimiz bu orta tabaka katmanını her zaman aktif tutacak ve beslenmesini sağlayacaktır. Orta tabaka zayıf bir hale gelirse o zaman saçların da kırılganlığı daha fazla ön plana çıkacaktır. Bu nedenle de kesinlikle saçlarınızın hiçbir zaman zayıf bırakılmamasını sağlamanız gerekir. Unutmamanız gereken en önemli şey saçlarınızın zayıflamasını engellemek olmalıdır aksi takdirde negatif yüklü olacaklardır.